PostWysłany: Wto 0:20, 09 Mar 2010    Temat postu: Futsal na świecie

nie ma ani takiego tematu ani działu, ale myślę że możemy tu wrzucać różne ciekawostki na temat futsalu na świecie. na początek coś takiego:
CYTAT:
Tragiczna śmierć na meczu futsalu

Brazylijski piłkarz zmarł w wyniku wypadku, którego doznał w trakcie meczu futsalowego w Sao Paolo.

23-letni Robson Rocha Costa, w trakcie jednej z akcji zrobił wślizg i kawałek uszkodzonego parkietu, na którym odbywał się mecz wbił mu się w brzuch.

Piłkarz został natychmiast zabrany do szpitala, gdzie przeszedł operację, ale nie udało się uratować mu życia.

PS. moze zmieńcie tytuł tego działu na futsal zamiast futsal polska

Ostatnio zmieniony przez skowRon dnia Wto 0:22, 09 Mar 2010, w całości zmieniany 1 raz

Zmiany w przepisach gry w futsal
40minut.pl napisał:
Międzynarodowa Federacja Piłkarska FIFA wprowadziła kilka istotnych zmian w przepisach gry w futsal. Najistotniejsze poprawki dotyczą między innymi czasu gry oraz gry bramkarza, reszta zmian to drobne zapisy regulaminowe dotyczące porządku rozgrywania zawodów oraz sędziowania. Oto najważniejsze:
Pierwsza z nich mówi o tym, że połowa lub koniec spotkania nie rozpoczyna się z początkiem syreny, a dopiero gdy piłka zakończy swój lot przez jaki kolwiek kontakt lub po prostu wyjdzie za linię. Mówiąc po ludzku będzie tak jak w koszykówce, jeśli piłka kopnięta przed syreną wpadnie do bramki w trakcie jej trwania lub po niej, to bramka zostaje uznana. Każdy kontakt piłki w trakcie jej lotu z zawodnikiem lub bramką kończy połowę i bramka nie zostaje uznana.

Kolejna zmiana dotyczy gry bramkarza. Nie wystarczy juz po wznowieniu gry przez bramkarza przejść połowy aby móc zagrać mu piłkę z powrotem. Teraz aby to było możliwe, piłkę musi dotknąć przeciwnik. Zatem zasada przejścia połowy przez piłkę przestaje obowiązywać. Co ważne przepis ten nie obowiązuje na połowie przeciwnika, gdzie bramkarz może wymieniać tyle podań ile zechce. Zmiana ta komplikuje sytuację gdy drużyna zdecyduje się grać z wycofanym bramkarzem ponieważ był on przeważnie ustawiony jako rozgrywający, teraz lotny bramkarz będzie musiał grac w głębi połowy przeciwnika, a ryzyko straty w grze 5 na 4 znacznie się zwiększy.

Ostatnio zmieniony przez skowRon dnia Wto 0:21, 24 Sie 2010, w całości zmieniany 1 raz

PostWysłany: Wto 20:37, 24 Sie 2010    Temat postu:

No to troche glupie ze dotknie bo to wiadomo czerwona kartka ale meczy wygrany lub remis no bedzie ciekawie i gorąco jak ktos ręką zagra

PostWysłany: Pon 19:00, 20 Wrz 2010    Temat postu:

Co do pierwszej zmiany, jasne będą takie sytuacje jak w poprzednim sezonie w Czchowie. Od nowego sezonu zgodnie z zasadami będzie to prawidłowo zdobyta bramka, ale z drugiej strony wystarczy że zawodnik dotknie piłki wczasie jej lotu (nawet rękami) i już jest koniec meczu, może być ciekawie Very Happy[/quote]

Według mnie to jak ktoś dotknie ręką to normalnie będzie karny a po karnym koniec spotkania. (i pewnie czerwono)
skowRon

Posty: 715

PostWysłany: Sob 0:05, 04 Gru 2010    Temat postu:

W tym roku zostanie rozegrany po raz kolejny turniej "Piłkarska Gwiazdka"

PostWysłany: Pią 19:40, 04 Lut 2011    Temat postu:

Babylon sie wycofoł z ligi no nie ?? Po PZPH nie zgodził się aby przenieśli sie do Rudy Śląski jako ta cało Eta Babylon. Trocha szkoda ;( Nie bydzie derbów... choć i tak nie maja kibicowi to ten smaczek zawsze byl Very Happy
skowRon

Posty: 715

PostWysłany: Pią 20:39, 04 Lut 2011    Temat postu:

Może sie myle ale to nie PZPH tylko śląski okręg sie nie zgodził (czyli prawie to samo), a nie zgodził sie dlatego że już sezon był w trakcie (gdyby Babylon sie przeniósł przed sezonem, tak jak było to przewidywane to pewnie by nie było przeszkód). W sumie dla nas to dobrze, bo w mieście zostaje jeden klub i pewnie kilku kibiców więcej bedzie u nas na meczach, a może miasto też rzuci jakiś większym groszem.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.youngultras08.fora.pl Strona Główna -> Futsal Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)